İstanbulkart Arızası! Toplu Taşımaya Binmek İsteyenlerden 70 TL Alınıyor

Türkiye’nin en büyük toplu ulaşım ağına sahip olan İstanbul’da şehir içi ulaşımı sağlayan İstanbulkart sistemlerinde sorun yaşanıyor.

Kart yerine mobil uygulama kullanan binlerce vatandaş, QR kod ile turnikelerden geçemezken, ayrıca uygulama ve banka üzerinden İstanbulkart bakiyesi yüklemek isteyen vatandaşlar “sistem arızası” hatası ile karşılaşıyor.

Bu nedenle turnikelerden geçemeyen çok sayıda vatandaşa yetkililer tarafından “tek kullanımlık kart” almaları tavsiye edilirken, kartın ücretinin 70 lira olması bu duruma yönelik tepkilerin gelmesine neden oldu.

TURNİKELERDE KUYRUK OLUŞTU

İstasyonlarda bulunan dolum cihazları dışında mobil bankacılık uygulamaları ve alternatif kanallar ile İstanbulkart yüklemesi yapmanın mümkün olmayışı, çok sayıda insanın turnikelerde uzun kuyruklar oluşturmasına neden oldu.

Tek kullanımlık geçiş için 70 lira vermek istemeyen vatandaşlar, görevlilere “Şimdilik geçelim, bir dahakine iki kere basarız” teklifinde bulunsa da, görevliler bu durumun yönetmeliğe aykırı olduğunu belirterek, talebi reddetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir